Centrum Medycyny Konopnej > Medyczna marihuana - poradniki i informacje > Gdzie można przyjmować medyczną marihuanę?

Marihuana medyczna może zostać przepisana przez lekarza jako środek przeciwbólowy lub wspomagający leczenie niektórych schorzeń. Gdzie można przyjmować medyczną marihuanę, która wydawana jest na podstawie recepty? Co mówią przepisy?

Zapamiętaj!

  • Marihuana medyczna może być przepisana przez lekarza jako środek przeciwbólowy lub wspomagający leczenie pewnych schorzeń.
  • Przyjmowanie marihuany medycznej w miejscach publicznych jest dozwolone pod warunkiem posiadania recepty lub dokumentu od lekarza potwierdzającego kurację.
  • Odpowiednie dokumenty są również dowodem legalności marihuany leczniczej.
  • W przypadku policyjnej kontroli zaleca się pokazanie oryginalnego opakowania leku lub dowodu zakupu oraz recepty.

 

Przyjmowanie marihuany medycznej w miejscu publicznym

Gdzie można przyjmować medyczną marihuanę? Można ją stosować zarówno w specjalistycznych klinikach zajmujących się tego rodzaju metodami leczenia, jak i w domu. Pacjent ma także prawo przyjmować marihuanę medyczną także w miejscach publicznych. Powinien jednak mieć przy sobie receptę lub dokument od lekarza potwierdzający prowadzenie kuracji przy pomocy marihuany leczniczej. 

 

W przypadku kontroli warto pokazać oryginalne opakowanie leku lub dowód jego zakupu. Należy udowodnić, iż marihuana pochodzi z legalnego źródła. Tego rodzaju dokumentacja może uchronić przed nieporozumieniami i ewentualnymi konsekwencjami prawymi. Zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (29 lipca 2005) za jej nieposiadanie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Jak stosuje się marihuanę medyczną?

Marihuana medyczna może być stosowana na kilka różnych sposobów. Wybór metody przyjmowania marihuany medycznej zależy od stanu zdrowia pacjenta, rodzaju schorzenia oraz zaleceń lekarza. Najczęstszym sposobem stosowania marihuany medycznej jest inhalacja, która zapewnia szybkie wchłanianie substancji czynnych. 

 

Marihuana medyczna jest także dostępna w formie olejów i kapsułek, które można przyjmować doustnie, co umożliwia precyzyjne dawkowanie i jest wygodne dla pacjentów, którzy nie lubią inhalacji.

 

Możliwe jest również stosowanie marihuany w formie kremów, maści, balsamów nakładanych na skórę. Ta metoda jest często wykorzystywana w celu złagodzenia bólu i stanów zapalnych. 

 

Marihuana do celów leczniczych może być przyjmowana metodą waporyzacji, czyli drogą wziewną (z użyciem specjalnego urządzenia waporyzatora). Sposób ten uznawany jest za zdrowszą alternatywę – urządzenie podgrzewa susz, aktywne składniki zaczynają parować, nie powstają szkodliwe produktów spalania.

Medyczna marihuana – cudowny lek?

Marihuana medyczna zyskuje na popularności jako alternatywna metoda leczenia wielu różnych schorzeń. Przyjmuje się ją na zlecenie lekarza, który ocenia, czy ewentualne korzyści z jej stosowania przewyższają potencjalne ryzyko.

 

Jednym z najczęściej uznawanych zastosowań marihuany medycznej jest łagodzenie objawów przewlekłego bólu towarzyszącego np. neuropatii, artretyzmowi czy endometriozie. Marihuana medyczna jest niekiedy zalecana przy chorobach nowotworowych. Może pomagać w łagodzeniu nudności i wymiotów wywołanych chemioterapią, a także może przyczyniać się do poprawy apetytu.

 

Uważa się, że marihuana medyczna może przynieść ulgę osobom cierpiącym na przewlekłe choroby psychiczne, takie jak schizofrenia, zaburzenia lękowe, czy depresja, chociaż wymaga to dalszych badań.

 

O stosowaniu marihuany w danym przypadku zawsze decyduje lekarz specjalista.

Co jeszcze warto wiedzieć o przyjmowaniu marihuany medycznej?

Wiesz już, gdzie można przyjmować medyczną marihuanę. Jeśli zaistnieje konieczność sięgnięcia po specyfik w miejscu publicznym, wykaż się zrozumieniem dla osób z otoczenia. Dobrym pomysłem jest poinformowanie pracowników hotelu czy restauracji, że jesteś pacjentem, a marihuana jest koniecznym do zastosowania lekiem. 

 

Warto pamiętać, że nie każdy zna przepisy i wie, że takie stosowanie medycznej marihuany jest legalne. Dobrze jest dzielić się tą wiedzą z innymi. Odpowiednie dokumenty będą dowodem i uchronią przed wieloma nieprzyjemnościami – zawsze miej je przy sobie.

Podobne posty:

Nasze lokalizacje

Biuro zarządu

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
Wilcza 46, piętro 1
00-679 Warszawa
KRS 0000877729
NIP 7011016480

biuro@centrum-mk.pl

Dla pacjentów

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
nie prowadzi jeszcze obsługi pacjentów

tel. +48 731 93 66 66
kontakt@centrum-mk.pl

Współpraca

Zapraszamy do współpracy:
lekarzy specjalistów, partnerów

tel. +48 731 23 88 88
biuro@centrum-mk.pl

UMÓW TELEWIZYTĘ

Skontaktuj się
z nami

KONTAKT