Historie Pacjentów

Pacjent po urazie kręgosłupa

Pan Mariusz* zgłosił się do CMK, kiedy dowiedział się, że medyczna marihuana może ułatwić mu powrót do aktywności po urazie kręgosłupa, którego doznał w wyniku wypadku samochodowego. Miał nadzieję, że medyczne konopie pozwolą mu zmniejszyć dawki silnych leków przeciwbólowych oraz poprawią jakość jego codziennego życia.

leśniewski

Pacjent z chorobą Leśniowskiego Crohna

O diagnozie dowiedziałem się dokładnie 7 lat temu – choroba Leśniowskiego Crohna. Pomyślałem, że nie może być przecież tak źle. Niestety dolegliwości dokuczały mi każdego dnia. Byłem więźniem choroby. Nie mogłem powstrzymać utraty masy ciała, a do łazienki chodziłem co trochę. Jak normalnie funkcjonować, kiedy ból jest nie do zniesienia?

Przeczytaj historię
SM

Pacjent ze stwardnieniem rozsianym

Choruje na SM inaczej stwardnienie rozsiane. Czym charakteryzuje się moja choroba? Między innymi skurczami mięśni. 10 lat temu musiałem pogodzić się z faktem, że od teraz nie będę mieć pełnej kontroli nad swoim ciałem. Lekarz, który mnie zdiagnozował i prowadził przez wiele lat napomknął o skuteczności terapii medycznymi konopiami.

Przeczytaj historię
nowotwór

Pacjent z nowotworem złośliwym

Nowotwór złośliwy z licznymi przerzutami – taka diagnoza została mi postawiona, kiedy to byłam po odbiór wyników badań. Jestem mamą, prowadzę firmę, mam tylko 34 lata. Dlaczego ja? Nie był to jednak czas na pytania, lecz na przeciwdziałanie chorobie. Zmiany w kościach powodowały koszmarny ból. Ból nie do opisania.

Przeczytaj historię
onkologia

Pacjent z białaczką

Jako że chroniczne zmęczenie towarzyszyło mi każdego dnia (niezmiennie), żona wysłała mnie na profilaktyczne badania. Odbiór wyników zgasił mój entuzjazm. Krew została mi pobrana raz jeszcze. Dostałem informacje, aby zgłosić się do lekarza rodzinnego. Wtedy padły słowa, które wywołały burzę w moim życiu – podejrzenie białaczki.

Przeczytaj historię
nowotwór_mózgu

Pacjent z nowotworem mózgu

Dokładnie 9 lat temu zdiagnozowano u mnie nowotwór mózgu. Rozpocząłem standardową terapię. Przechodziłem radioterapię jak i liczne operację, które miały doprowadzić do usunięcia nowotworu.

Przeczytaj historię