Centrum Medycyny Konopnej > Choroby neurodegeracyjne i i neurologiczne > Leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną

Leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną przynosi szereg pozytywnych efektów. Jednocześnie nie powoduje tak poważnych skutków ubocznych jak niektóre leki tradycyjne. Poznaj lecznicze i terapeutyczne działanie konopi.

 

Spastyka mięśniowa to stan silnego napięcia mięśniowego, który objawia się bólem. Powstaje na skutek uszkodzenia neuronów przewodzących bodźce pomiędzy mózgiem a mięśniami. Spastyczność często powiązana jest z udarem mózgu, uszkodzeniami rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, porażeniem mózgowym i innymi dolegliwościami o podłożu neurologicznym. Czy leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną jest możliwe, jeśli u jej źródła leżą tak poważne schorzenia? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną

Leczenie spastyki mięśniowej to skomplikowany proces, do którego często trzeba sięgać po silne środki farmakologiczne. Choć mają one sprawdzone i potwierdzone działanie, często przy tym mocno wyniszczają organizm i jego zdrowe tkanki. Dlatego pacjenci coraz chętniej sięgają po naturalne preparaty. W przypadku spastyczności mięśniowej jedną z opcji jest marihuana medyczna.

Jak przebiega leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną? Susz konopny wykazuje następujące właściwości:

  • osłabianie pobudzeń nerwowych występujących podczas skurczy mięśniowych;
  • działanie przeciwbólowe;
  • rozluźnianie mięśni całego ciała;
  • ułatwianie zasypiania;
  • uspokojenie, wyciszenie, działanie przeciwlękowe w przypadku chorób takich jak spastyczność łatwo o stany lękowe, depresyjne, ataki paniki itp. Konopie działają na nie łagodząco;
  • łagodzenie współtowarzyszących stanów zapalnych.

Co ciekawe, niektórzy pacjenci twierdzą, że susz konopny pomaga im bardziej niż tradycyjne leki. Po odczekaniu około 45 minut od waporyzacji wzmożone napięcie mięśni ustępuje, a ciało zalewa uczucie ulgi. 

Czy marihuana medyczna jest legalna?

Kontrowersje związane z konopiami związane są z ich działaniem psychoaktywnym i potencjalnie uzależniającym. Od 2017 roku stosowanie marihuany do celów medycznych jest zgodne z prawem. Susz konopny spełniający wszystkie normy i wymogi dostępny jest w aptekach za okazaniem recepty. Zawiera on tylko bardzo ograniczone, kontrolowane ilości psychoaktywnego THC. Jeżeli zależy ci na wypróbowaniu takiej terapii, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną może okazać się nie tylko bardzo skuteczne, ale też tańsze niż niektóre specjalistyczne leki. Lekarz przepisujący marihuanę medyczną to może być np. lekarz rodzinny lub specjalista prowadzący dotychczasową terapię.

Jak stosować medyczną marihuanę?

Polecanym przez ekspertów sposobem jest waporyzacja suszu. Potrzebne jest do tego specjalne urządzenie zwane waporyzatorem. Wkłada się do niego niewielką ilość rośliny. Następnie zostaje ona podgrzana do temperatury, przy której uwalniają się jej substancje aktywne. Nie jest to taki sam proces jak zwykłe spalanie. Waporyzacja umożliwia podgrzanie bez wytwarzania szkodliwych substancji smolistych.

Alternatywą jest doustne przyjmowanie olejku konopnego. Znacznie lepiej sięgać po taki, który w swoim składzie zawiera jak najszersze spektrum kannabinoidów. W ostatnich latach dużą popularność zyskały olejki CBD. Jednakże ta jedna, wyodrębniona substancja nie będzie działała tak skutecznie jak wszystkie kannabinoidy w połączeniu.

Pamiętaj, aby nigdy nie kupować marihuany z nielegalnych ani niepewnych źródeł. Leczenie spastyki mięśniowej medyczną marihuaną nie wiąże się praktycznie z żadnym niebezpieczeństwem ani skutkami ubocznymi. Nie można powiedzieć tego samego o stosowaniu suszu o nieznanym pochodzeniu i składzie.

Podobne posty:

Nasze lokalizacje

Biuro zarządu

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
Wilcza 46, piętro 1
00-679 Warszawa
KRS 0000877729
NIP 7011016480

biuro@centrum-mk.pl

Dla pacjentów

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
nie prowadzi jeszcze obsługi pacjentów

tel. +48 731 93 66 66
kontakt@centrum-mk.pl

Współpraca

Zapraszamy do współpracy:
lekarzy specjalistów, partnerów

tel. +48 731 23 88 88
biuro@centrum-mk.pl

UMÓW TELEWIZYTĘ

Skontaktuj się
z nami

KONTAKT