Centrum Medycyny Konopnej > Medyczna marihuana - poradniki i informacje > Centrum Medycyny Konopnej – jesteśmy, by pomagać! Wygraj życie bez bólu

Leczenie medyczną marihuaną to uznana i dokładnie poznana forma terapii. Znajduje zastosowanie w łagodzeniu przewlekłego bólu oraz objawów wielu chorób. Polscy pacjenci mają do niej dostęp od 2017 roku między innymi dzięki działaniu Centrum Medycyny Konopnej.

Zapamiętaj!

  • Terapia medyczną marihuaną pomaga w łagodzeniu bólu i objawów wielu chorób.
  • Jej skuteczność została udowodniona badaniami naukowymi.
  • Aby przyniosła pożądany skutek, powinna być prowadzona pod opieką specjalisty.
  • Celem Centrum Medycyny Konopnej jest niesienie pomocy oraz budowanie świadomości dotyczącej tej innowacyjnej terapii.

Co decyduje o skuteczności medycznej marihuany?

Właściwości medycznej marihuany zostały potwierdzone przez szereg badań naukowych. Jej składniki aktywne – najważniejsze to THC (tetrahydrokannabinol) i CBD (kannabidiol) – oddziałują na układ endokannabinoidowy człowieka. Układ ten jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi organizmu, reguluje niemal wszystkie procesy, które w nim zachodzą. Konopie medyczne przyczyniają się do poprawy jego funkcjonowania.

Badania wskazują, że marihuana lecznicza może przynosić ulgę w wielu schorzeniach. Łagodzi między innymi:

  • bóle przewlekłe;
  • skurcze mięśniowe spowodowane stwardnieniem rozsianym;
  • nudności towarzyszące chemioterapii;
  • drgawki u osób z pewnymi formami epilepsji. 

Dodatkowo konopie medyczne mogą poprawiać apetyt u pacjentów, co jest pomocne w leczeniu kacheksji chorych z AIDS i chorobą nowotworową. Oprócz tego ich składniki aktywne wpływają na zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego w jaskrze. Konsekwencją jest także poprawa nastroju, dlatego medyczną marihuanę można stosować również jako terapię wspierającą leczenie depresji. Warto jednak zaznaczyć, że jej działanie może się różnić w zależności od pacjenta i dawki, a jej stosowanie zawsze powinno odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza. Właśnie dlatego powstało Centrum Medycyny Konopnej. Chcemy upowszechniać terapię medyczną marihuaną, a także edukować pacjentów.

Wartości, którymi kieruje się Centrum Medycyny Konopnej

W Centrum Medycyny Konopnej na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest dobro pacjenta. Na każdym etapie leczenia otrzymuje on holistyczną opiekę oraz wsparcie. Podczas pierwszego spotkania, które może odbyć się w gabinecie lub online, konsultanci przeprowadzają rozmowę. Na tej podstawie inicjowana jest wizyta u specjalisty zajmującego się danym schorzeniem. Lekarz prowadzi chorego przez cały proces leczenia – tylko on może przepisać receptę na marihuanę medyczną oraz ustalać dawki.

Bezpieczeństwo pacjenta przede wszystkim

Bezpieczeństwo pacjentów jest fundamentem działalności Centrum Medycyny Konopnej. Częste szkolenia personelu gwarantują, że pacjenci otrzymują opiekę zgodną z najnowszymi standardami i zasadami. Dzięki temu mogą być pewni, że są traktowani z najwyższą troską. 

Jako że nadrzędną wartością naszego centrum jest niesienie pomocy, zawsze zapewniamy wsparcie specjalistów różnych dziedzin medycyny. Zatrudniamy lekarzy, którzy zajmują się między innymi onkologią, opieką paliatywną, ginekologią, neurologią czy endokrynologią. Z myślą o chorych stworzono również stanowisko Opiekuna Pacjenta. Jest to osoba usprawniająca kontakt z lekarzem i służąca wsparciem w praktycznych kwestiach.

Edukacja i podnoszenia świadomości

W CMK potrzebujący otrzymują nie tylko receptę na medyczną marihuanę, ale także wielokierunkową opiekę, która zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność terapii. Dzięki starannie wyselekcjonowanym szczepom spełnia ona pożądane funkcje terapeutyczne. Na rynku mamy wiele preparatów, których ogólny podział opiera się na trzech rodzajach konopi: Hybryda, Indica oraz Sativa. Są to produkty lecznicze, które można nabyć w jedynie w aptekach.

Terapia konopiami medycznymi jest dynamicznym obszarem nauki, który stale się rozwija. Dlatego Centrum Medycyny Konopnej obserwuje badania i inwestuje w rozwój specjalistów, aby sprostać rosnącym wymaganiom pacjentów i stale podnosić jakość oferowanych usług. Dążymy do tego, by nasza wiedza w zakresie używania medycznej marihuany zawsze odpowiadała obowiązującym informacjom naukowym.

To trzeba zapamiętać!

Centrum Medycyny Konopnej, poprzez swoje cele i wartości, dąży do stworzenia świata, w którym marihuana medyczna jest powszechnie akceptowana jako pełnoprawne wsparcie dla wielu terapii. Chcemy, by pacjenci otrzymywali najlepszą możliwą opiekę, a także by mieli świadomość, że mogą skutecznie łagodzić objawy chorób, z którymi się zmagają. Naszym celem jest również podnoszenie świadomości lekarzy. Nie powinni obawiać się proponowania nowych rozwiązań, zwłaszcza że skuteczność terapii medyczną marihuaną została naukowo udowodniona. E-recepta na medyczną marihuanę jest dla wielu pacjentów szansą na zdrowsze życie.

Podobne posty:

Nasze lokalizacje

Biuro zarządu

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
Wilcza 46, piętro 1
00-679 Warszawa
KRS 0000877729
NIP 7011016480

biuro@centrum-mk.pl

Dla pacjentów

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
nie prowadzi jeszcze obsługi pacjentów

tel. +48 731 93 66 66
kontakt@centrum-mk.pl

Współpraca

Zapraszamy do współpracy:
lekarzy specjalistów, partnerów

tel. +48 731 23 88 88
biuro@centrum-mk.pl

UMÓW TELEWIZYTĘ

Skontaktuj się
z nami

KONTAKT