Centrum Medycyny Konopnej > Medyczna marihuana - poradniki i informacje > Niesienie ulgi pacjentom i edukowanie – misja Centrum Medycyny Konopnej

Misją Centrum Medycyny Konopnej jest wprowadzenie nowego standardu w opiece nad pacjentami, którzy zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami. Chcemy pokazać również, że terapia medyczną marihuaną została uznana przez świat naukowy i potwierdzona szeregiem badań.

Zapamiętaj!

  • Misja Centrum Medycyny Konopnej koncentruje się na leczeniu przewlekłych dolegliwości za pomocą medycznej marihuany oraz edukacji społecznej w zakresie jej terapeutycznych korzyści.
  • Specjaliści CMK zapewniają wsparcie pacjentów, dla których tradycyjne metody leczenia okazały się nieskuteczne. 
  • Placówka oferuje kompleksową opiekę, bazując na najnowszych badaniach i dowodach naukowych. 
  • Działa na rzecz podnoszenia świadomości lekarzy i pacjentów na temat korzyści płynących z terapii konopiami indyjskimi.

Zastosowanie konopi indyjskich w medycynie

Głównym założeniem Centrum Medycyny Konopnej jest niesienie pomocy pacjentom, którzy cierpią na przewlekłe choroby. W łagodzeniu przykrych dolegliwości pomagają właściwości medycznej marihuany oraz jej składniki aktywne – na czele z THC. Tetrahydrokannabinol działa na układ endokannabinoidowy organizmu, który bierze udział w regulacji różnorodnych procesów fizjologicznych. Dzięki oddziaływaniu na ten układ THC może pomóc w redukcji bólu, łagodzeniu objawów stresu, poprawie nastroju oraz zmniejszaniu stanów zapalnych. Warto również wspomnieć o innych kannabinoidach, takich jak CBD (kannabidiol), które również mają pozytywne właściwości terapeutyczne. 

Konopie indyjskie można podzielić na trzy grupy:

  • Indica, która ma potencjał uspokajający;
  • Sativa, która ma pobudzające działanie;
  • Hybrydy, łącząca cechy obu wcześniej wymienionych typów.

Jednak pełen potencjał właściwości konopi zależy od licznych gatunków stworzonych przez krzyżowanie różnych odmian. To właśnie stężenie kanabinoidów, terpenów, a także całej gamy związków chemicznych wpływa na efekt terapeutyczny medycznej marihuany. W Polsce występuje wiele produktów, które używa się do celów leczniczych.

Naszym celem jest niesienie ulgi pacjentom!

Centrum Medycyny Konopnej oferuje leczenie z wykorzystaniem marihuany medycznej. Jest ono prowadzone przez specjalistów zajmujących się różnymi dziedzinami medycyny:

  • dzięki zastosowaniu medycznej marihuany w onkologii łagodzone są skutki uboczne chemioterapii, takie jak nudności czy brak apetytu;
  • w neurologii marihuana lecznicza może przynosić ulgę w objawach chorób takich jak stwardnienie rozsiane czy padaczka;
  • w ginekologii stosowanie marihuany medycznej może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z endometriozą czy zespołem napięcia przedmiesiączkowego. 

Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami Centrum Medycyny Konopnej oferuje pacjentom kompleksową opiekę. Dla nas liczy się maksymalne wykorzystanie terapeutycznych właściwości marihuany medycznej w leczeniu różnych schorzeń.

Rozprawiamy się z mitami dotyczącymi używania medycznej marihuany

W ciągu ostatnich kilku dekad świadomość społeczna na temat medycznej marihuany znacząco wzrosła. Mimo to nadal potrzebne jest edukowanie społeczeństwa na temat tej terapii. Również to stało się misją Centrum Medycyny Konopnej.

Chociaż korzystanie z konopi w celach leczniczych ma swoje korzenie w starożytności, to dopiero w ostatnich latach roślina stała się przedmiotem intensywnych badań i dyskusji naukowych. Dzięki jej zastosowaniu wielu pacjentów doświadczyło ulgi w swoich dolegliwościach. Natomiast ośrodki badawcze zaczęły przedstawiać dowody i  popierać jej terapeutyczne użycie. Ważnym punktem zwrotnym było wprowadzenie programu stosowania medycznej marihuany w USA w 1996 roku. Polska, dostrzegając potencjalne korzyści płynące z tej formy terapii, zalegalizowała medyczną marihuanę 11 lat później (w 2017 roku). Dzięki temu stała się dostępna dla pacjentów, którzy mogą skorzystać z jej właściwości leczniczych.

Zakres usług Centrum Medycyny Konopnej

Centrum Medycyny Konopnej jest czołową placówką specjalizującą się w terapii medyczną marihuaną. Bazując na solidnych podstawach naukowych i rzetelnej wiedzy medycznej, świadczy usługi na najwyższym poziomie. Pacjenci uzyskują tam nie tylko recepty na marihuanę medyczną, ale też kompleksową pomoc w zakresie jej stosowania.

Misją centrum jest wsparcie pacjentów, którzy nie odnaleźli ulgi w tradycyjnych metodach leczenia, oferując im alternatywę w postaci terapii opartej na konopiach. Dzięki teleporadom mogą z niej korzystać osoby nawet z odległych zakątków Polski. Ponadto placówka prowadzi również działalność edukacyjną, organizując warsztaty, seminaria i konferencje dla lekarzy, by podnieść ich świadomość dotyczącą zalet stosowania medycznej marihuany. 

Dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie medycyny konopnej CMK dąży do ciągłego rozszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Przez to może oferować pacjentom najskuteczniejsze dostępne metody leczenia.

Jaka jest misja Centrum Medycyny Konopnej? Podsumowanie

Misja Centrum Medycyny Konopnej to nie tylko leczenie medyczną marihuaną. To przede wszystkim holistyczna opieka nad pacjentem, skupienie na jego potrzebach oraz stałe dążenie do doskonałości w świadczeniu usług medycznych. Centrum skupia się również na edukowaniu lekarzy, którzy często sceptycznie podchodzą do tego rodzaju terapii – mimo rzetelnych dowodów naukowych. Dzięki swoim działaniom pacjenci z całego kraju mogą korzystać z innowacyjnych metod wspierających tradycyjne formy leczenia. E-recepta na medyczną marihuanę jest dla wielu szansą na poprawę zdrowia.

Podobne posty:

Nasze lokalizacje

Biuro zarządu

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
Wilcza 46, piętro 1
00-679 Warszawa
KRS 0000877729
NIP 7011016480

biuro@centrum-mk.pl

Dla pacjentów

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
nie prowadzi jeszcze obsługi pacjentów

tel. +48 731 93 66 66
kontakt@centrum-mk.pl

Współpraca

Zapraszamy do współpracy:
lekarzy specjalistów, partnerów

tel. +48 731 23 88 88
biuro@centrum-mk.pl

UMÓW TELEWIZYTĘ

Skontaktuj się
z nami

KONTAKT