Centrum Medycyny Konopnej > Medyczna marihuana - poradniki i informacje > Nowy standard leczenia medyczną marihuaną

Centrum Medycyny Konopnej – nowy standard leczenia medyczną marihuaną

W ostatnich latach marihuana lecznicza stała się w pełni uznaną formą terapii uzupełniającej w leczeniu objawów wielu chorób np. bólu w przebiegu endometriozy czy choroby nowotworowej. Codziennie tysiące pacjentów na całym świecie potwierdza jej skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa.

Wyjątkowe właściwości terapeutyczne marihuany medycznej zostały zaakceptowane przez towarzystwa naukowe i regulatorów rynku medycznego. W 1996 roku w Stanach Zjednoczonych wprowadzono pierwszy program stosowania marihuany medycznej. Od tego czasu wiele krajów uznało i wprowadziło tę formę terapii. W 2017 także polscy pacjenci uzyskali oficjalne prawo do korzystania z terapii medyczną marihuaną.   

Zakres usług medycznych – jak pomagamy pacjentom?

Centrum Medycyny Konopnej specjalizuje się w świadczeniu usług medycznych z wykorzystaniem terapii medyczną marihuaną. Naszą działalność prowadzimy w oparciu o rzetelne dowody naukowe i aktualny stan wiedzy medycznej. Dlatego jesteśmy przekonani, że leczenie medyczną marihuaną to jedna z metod, która pozwala skutecznie leczyć ból oraz inne objawy wielu chorób przewlekłych. 

Naszym powołaniem jest niesienie pomocy osobom, które czują, że inne formy leczenia okazały się dla nich nieskuteczne. Chcemy, aby świadomie korzystały one z nowoczesnych terapii, obejmujących również dostęp do medycznej marihuany. Dla wielu pacjentów to jedyna szansa na poprawę jakości życia.  

Współpracujemy tylko z wykwalifikowanymi specjalistami

Zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z medycznej marihuany wymaga odpowiedniego nadzoru lekarskiego, ustalenia dawki oraz monitorowania przebiegu i wyników terapii. Dlatego w jednym miejscu gromadzimy doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Dzięki temu możemy kompleksowo pomagać osobom z wieloma współistniejącymi problemami medycznymi. Specjalizujemy się w zastosowaniu wszystkich rodzajów marihuany medycznej w następujących obszarach: 

  • onkologia
  • opieka paliatywna
  • leczenie bólu
  • ginekologia
  • neurologia
  • reumatologia
  • gastrologia
  • urologia
  • dermatologia
  • endokrynologia

Poznaj nasz zespół: zobacz

Profesjonalna opieka nad pacjentem podstawą zadowolenia z terapii medyczną marihuaną

Nasi specjaliści są dostępni dla pacjentów w placówce stacjonarnej zlokalizowanej w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 63. Zapewniamy również teleporady w trybie online. Bez względu na formę, każda wizyta przeprowadzona jest realnie przez naszego lekarza, który nie jest anonimowy i stale pozostaje do dyspozycji pacjenta. Podczas wizyty online, e-recepta na medyczną marihuanę może zostać wystawiona.

Realna rozmowa pacjenta z lekarzem warunkuje skuteczność i bezpieczeństwo leczenia  

Podczas pierwszego spotkania – czy to w gabinecie, czy online – nasi konsultanci klasyfikują problem, z jakim zgłasza się do nas pacjent. Następnie inicjują wizytę z lekarzem, który specjalizuje się w terapii danego schorzenia. Wybrany lekarz prowadzi chorego przez cały czas trwania leczenia – diagnozuje stan kliniczny, dobiera  optymalny rodzaj marihuany medycznej, wystawia receptę na marihuanę medyczną i monitoruje postępy leczenia podczas kolejnych wizyt kontrolnych lub recepturowych.

Zapewniamy wsparcie pacjentom na każdym etapie leczenia

Misją Centrum Medycyny Konopnej jest zapewnienie holistycznej pomocy, dlatego każdy pacjent pozostaje pod opieką stałego Opiekuna, który służy pełnym wsparciem i pomocą  na każdym etapie leczenia. 

Czym zajmuje się Opiekun Pacjenta?

Najważniejszym zadaniem Opiekuna jest usprawnienie kontaktu pacjenta z lekarzem oraz wsparcie w całym procesie leczenia. Opiekun zajmuje się także monitorowaniem przebiegu terapii medyczną marihuaną. Dzięki temu lekarz prowadzący może szybko i skutecznie modyfikować stosowane leczenie w celu osiągnięcia optymalnych wyników i zadowolenia pacjentów.  

Oprócz tego Opiekun zapewnia wsparcie emocjonalne chorym, którzy tego potrzebują, a także pomaga pod względem organizacyjnym. Jeśli pojawią się trudności w zakupie leku, może wskazać aptekę, gdzie kupić medyczną marihuanę lub sprawdzić aktualną cenę medycznej marihuany w Polsce. Opiekun Pacjenta to bardzo ważna osoba w naszej placówce – koordynuje przebieg terapii i znacznie usprawnia komunikację pomiędzy chorymi a lekarzami. 


Komfort pacjenta oraz najwyższa jakość terapii wyznaczają kierunki naszego rozwoju. 

Podobne posty:

Nasze lokalizacje

Biuro zarządu

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
Wilcza 46, piętro 1
00-679 Warszawa
KRS 0000877729
NIP 7011016480

biuro@centrum-mk.pl

Dla pacjentów

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
nie prowadzi jeszcze obsługi pacjentów

tel. +48 731 93 66 66
kontakt@centrum-mk.pl

Współpraca

Zapraszamy do współpracy:
lekarzy specjalistów, partnerów

tel. +48 731 23 88 88
biuro@centrum-mk.pl

UMÓW TELEWIZYTĘ

Skontaktuj się
z nami

KONTAKT