„Ataksja a medyczna marihuana” jest jedną z często wyszukiwanych fraz. Związki zawarte w konopiach indyjskich wykazują bowiem pozytywny wpływ na przebieg licznych chorób. Sprawdź, czy leczenie Ataksji medyczną marihuaną jest skuteczne!
Ataksja bywa określana również jako niezborność ruchowa. Jest schorzeniem polegającym na zaburzeniach koordynacji ruchowej. Ataksja utrudnia płynne i dokładne wykonywanie ruchów. Może być spowodowana uszkodzeniami móżdżku (ataksja móżdżkowa) lub dróg przewodzących czucie głębokie (ataksja czuciowa). Choroba objawia się niezgrabnością i problemami z wykonaniem precyzyjnych ruchów. Pacjent może mieć problemy z naciśnięciem przycisku, zapinaniem guzików czy też wypiciem wody ze szklanki. Leczenie schorzenia zależy przede wszystkim od przyczyn i stopnia nasilenia – polega jednak na łagodzeniu objawów. Zwykle stosowane są metody alternatywne. Dowiedz się, czy ataksja i medyczna marihuana to dobre połączenie.
Leczenie Ataksji medyczną marihuaną
Ataksja jest chorobą neurologiczną. Polega na uszkodzeniach neuronów w ludzkim mózgu, które są koniecznym budulcem systemu nerwowego. Ponieważ marihuana medyczna wykazuje działanie ochraniające komórki mózgowe, jest zdolna do spowalniania rozwoju chorób układu nerwowego (np. Parkinsona czy ataksji). Co więcej, związki zawarte w konopiach indyjskich charakteryzują się właściwościami redukującymi napady drgawkowe, napięcie mięśniowe, niepokój czy reakcje na strach i lęk. Czy e-recepta na medyczną marihuanę to obiecujące rozwiązanie dla osób cierpiących na ataksję?
Ataksja a medyczna marihuana – wpływ na zdrowie
Medyczna marihuana jest źródłem kannabinoidów, czyli składników wpływających na wewnętrzny układ endokannabinoidowy. Układ ten znajduje się w ludzkim ciele i odpowiada za liczne funkcje życiowe. Tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD) są dwoma najważniejszymi związkami znajdującymi się w konopiach indyjskich. Posiadają one zdolność do łączenia się z receptorami układu endokannabinoidowego i modulowania ich działania. Medyczna marihuana chroni więc komórki przed uszkodzeniami, reguluje ich pracę i przywraca wewnętrzną równowagę organizmu. Lekarz przepisujący marihuanę medyczną ocenia na podstawie wywiadu z pacjentem, czy taka forma terapii będzie dla niego odpowiednia.
Tradycyjne formy leczenia ataksji
Ataksja – medyczna marihuana czy może inne metody leczenia? Postępowanie zależy przede wszystkim od przyczyn choroby. Jeśli jest ona skutkiem zażywania leków czy zatrudnia organizmu toksynami, zwykle wystarczy wyeliminować czynnik drażniący. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku chorób, które powodują wystąpienie tej przypadłości – najczęściej udaje się zlikwidować problem po wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Ataksja wrodzona wymaga jednak rehabilitacji, terapii logopedycznej i alternatywnych sposobów, które pomogą złagodzić i wyciszyć dolegliwości. Szczególnie cenione są w tym przypadku konopie indyjskie. Dlatego recepta na medyczną marihuanę może być istotnym krokiem w kierunku poprawy.
Wśród utrudniających codzienne funkcjonowanie chorób neurologicznych możemy wyróżnić schorzenie o nazwie ataksja. Medyczna marihuana jest często stosowana w przypadku tego typu dolegliwości. Kannabinoidy nie tylko usprawniają ośrodek ruchowy, ale również wyciszają i przynoszą ukojenie dla zdrowia psychicznego pacjenta.