Centrum Medycyny Konopnej > Choroby neurodegeracyjne i i neurologiczne > Leczenie urazów rdzenia kręgowego marihuaną

Badania wykazały, że leczenie urazów rdzenia kręgowego marihuaną medyczną pozwala znacznie ograniczyć stosowanie niekorzystnych dla samopoczucia pacjentów opioidów. Jakie inne korzyści daje ten naturalny środek leczniczy?

 

Rdzeń kręgowy stanowi istotną część ośrodkowego układu nerwowego. Nawet niewielki i pozornie niegroźny uraz może mieć bardzo poważne konsekwencje – w tym paraliż całego ciała. Do jego uszkodzeń najczęściej dochodzi na skutek wypadków telekomunikacyjnych, upadków lub pobić. Czasem przyczyną są przewlekłe schorzenia lub wrodzone zwyrodnienia, np. stwardnienie rozsiane lub nowotwory kręgosłupa. W każdym przypadku terapia jest długa, skomplikowana i nie zawsze przynosi pożądane efekty. Dowiedz się, jak skuteczne jest leczenie urazów rdzenia kręgowego marihuaną.

Leczenie urazów rdzenia kręgowego medyczną marihuaną

Uszkodzony rdzeń kręgowy wiąże się z ogromnym bólem i trudnością w normalnym poruszaniu się. Niektóre czynności mogą okazać się niewykonalne. W zależności od rodzaju i poziomu uszkodzenia urazy rdzenia kręgowego mogą powodować niedowłady, paraplegie, tetraplegie (przejściowe lub stałe). Taka obniżona jakość życia i mniejsza sprawność może z łatwością doprowadzić do depresji i innych schorzeń psychicznych. 

Leczenie urazów rdzenia kręgowego marihuaną co prawda nie odwróci trwałych zmian, do których doszło w kręgosłupie, lecz może skutecznie złagodzić objawy uszkodzenia. Około połowy badanych pacjentów potwierdza, że stosowanie marihuany leczniczej przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych mięśni. Jeszcze większy odsetek przyznaje, że waporyzacja lub doustne przyjmowanie olejków konopnych pomaga w zasypianiu oraz łagodzi stany lękowe i depresyjne. 

Okazuje się, że terapia z użyciem marihuany medycznej pozwala ograniczyć spożycie opioidów u osób cierpiących na przewlekły ból nawet o 70%. Taka naturalna alternatywa jest bardzo korzystna dla stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta, gdyż opioidy są substancjami silnie uzależniającymi, o wielu skutkach ubocznych. Medyczna marihuana daje podobne efekty lecznicze, bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Lekarz przepisujący marihuanę medyczną powinien poznać historię choroby i leczenia, aby skutecznie poprowadzić tę alternatywną terapię.

Urazy rdzenia kręgowego – leczenie

Największe znaczenie w leczeniu urazów rdzenia kręgowego mają możliwie jak najszybsza reakcja, prawidłowo udzielona pomoc na miejscu wypadku i transport do ośrodka wysokospecjalistycznego. Nie istnieje niestety żadna stuprocentowo skuteczna terapia. W przypadku złamania kręgosłupa przeważnie konieczne jest natychmiastowe operowanie. Oprócz tego, z polecanych przez ekspertów form łagodzenia objawów uszkodzenia stosuje się:

  • leki przeciwbólowe i przeciwzapalne;
  • leki przeciwdepresyjne;
  • konopie (e-recepta na medyczną marihuanę to wygodna opcja);
  • rehabilitację – ćwiczenia ruchowe, oddechowe i manualne.

W zależności od poziomu uszkodzenia rdzenia kręgowego mogą pojawić się: paraplegia, teraplegia czy niedowłady. Niektóre uszkodzenia mogą nawet okazać się śmiertelne.

Leczenie urazów rdzenia kręgowego marihuaną medyczną skutecznie łagodzi wiele towarzyszących objawów. Jest to naturalny sposób na zredukowanie bólu i dolegliwości o charakterze psychicznym. Pomaga też z zasypianiem i rozluźnieniem ciała. Co więcej, nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie uzależnia. Dla wielu pacjentów recepta na medyczną marihuanę oznacza długotrwałą ulgę.

Podobne posty:

Nasze lokalizacje

Biuro zarządu

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
Wilcza 46, piętro 1
00-679 Warszawa
KRS 0000877729
NIP 7011016480

biuro@centrum-mk.pl

Dla pacjentów

Centrum Medycyny Konopnej S.A.
nie prowadzi jeszcze obsługi pacjentów

tel. +48 731 93 66 66
kontakt@centrum-mk.pl

Współpraca

Zapraszamy do współpracy:
lekarzy specjalistów, partnerów

tel. +48 731 23 88 88
biuro@centrum-mk.pl

UMÓW TELEWIZYTĘ

Skontaktuj się
z nami

KONTAKT