Poznaj specjalistów, tworzących kadrę Centrum Medycyny Konopnej.
dr n. med. Magdalena Nita
Jestem absolwentką WUM po kierunku lekarskim i studiach doktoranckich. Interesuję się chirurgią małoinwazyjna, rekonstrukcyjną i onkologiczną. Swoją wiedzę stale poszerzam zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Aktywnie działam na rzecz międzynarodowych towarzystw chirurgicznych, takich jak World Association Laparoscopic Surgeons, Towarzystwo Chirurgów Polskich oraz The European Society For Organ Donation (ESOT).
Jestem autorką licznych publikacji i doniesień zjazdowych, a także opracowań nowych wytycznych w terapii kannabinoidami w Polsce.
W mojej codziennej praktyce łączę indywidualne podejście do pacjenta z leczeniem według najwyższych standardów, korzystając z nowoczesnych, alternatywnych metod terapeutycznych.
lek. Iwo Mysiak
w trakcie specjalizacji
anestezjologia i intensywna terapia
Od 2019 roku związany z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Lublinie, obecnie w trakcie specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na co dzień opiekuję się pacjentami operacyjnymi planowymi i ostrymi, jak również tymi, którzy wymagają intensywnej terapii. Nabierając doświadczenia na oddziałach Onkologicznych i Intensywnej Terapii, szczególnie podczas pracy z pacjentami paliatywnymi, nauczyłem się, jak zadbać o komfort pacjenta. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę o najnowsze wytyczne w zakresie leczenia bólu.
Sprawdzam nowinki technologiczne, poza tym interesuje mnie motoryzacja i żeglarstwo.
dr n. med. Agnieszka Machlańska
specjalista neurolog
2007-2012 pracowałam w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Łodzi, gdzie zdobyłam tytuł naukowy. Od 2013 r. specjalizuję się w leczeniu chorych na stwardnienie rozsiane, mając pod swoją opieką setki chorych. Mam wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów cierpiących na inne schorzenia neurologiczne: chorobę Parkinsona, różne zespoły bólów głowy, kręgosłupa, padaczkę, otępienie w ramach poradni neurologicznej. W ostatnim czasie specjalizuję się w leczeniu bólu: metodami farmakologicznymi i manualnymi.
ZAJMUJE SIĘ LECZENIEM: stwardnienie rozsiane, padaczka, zespoły bólowe (neuralgie, neuropatie, bóle głowy), bezsenność, otępienie, spastyczność, zaburzenia ruchowe.
lek. Michał Dutkiewicz
w trakcie specjalizacji
urologia
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2021 roku pracuję w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej. Moją pasją jest leczenie bólu. W codziennej pracy opiekuję się zróżnicowaną grupą pacjentów: od chorych z zaburzeniami czynnościowymi po pacjentów onkologicznych. W Centrum Medycyny Konopnej zajmuję się takimi schorzeniami, jak: przetrwały ból pooperacyjny, ból nowotworowy, zespół bolesnego pęcherza/Śródmiąższowe zapalenie pęcherza.
W wolnych chwilach interesuję się boksem, a także innowacjami oraz gadżetami z branży medycznej.
dr n. med. Krzysztof Grykiel
choroby wewnętrzne
Absolwent Akademii Medycznej oraz Studiów Doktoranckich AM w Poznaniu. Zdobywał doświadczenie pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala im. Fr. Raszei w Poznaniu, a także w szpitalach w Londynie, Bristolu i Edynburgu. W Centrum Medycyny Konopnej zajmuję się bólami neuropatycznymi u chorych na cukrzycę, bólami nowotworowymi, uporczywymi nudnościami/wymiotami w przebiegu chemioterapii.
W wolnych chwilach interesuje się lotnictwem, nurkowaniem oraz łodziami motorowymi.
lek. Marta Pabianek
specjalista onkologii klinicznej
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista onkologii klinicznej. Zajmuję się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. Mam doświadczenie kliniczne z zakresu leczenia guzów litych z wykorzystaniem chemioterapii, immunoterapii oraz terapii celowanej.
W Centrum Medycyny Konopnej zajmuję się takimi schorzeniami, jak:
ból ostry i przewlekły, ból związany z chorobą nowotworową, terapia nudności i wymiotów związanych z chemioterapią i radioterapią, medycyna paliatywna, zaburzenia snu, kacheksja.
Poza pracą pochłania mnie terrarystyka, gry planszowe, rękodzieło, literatura fantasy i sport.
lek. Judyta Faliszewska
lekarz rodzinny
Absolwentka UM w Lublinie. Posiadam specjalizację z Medycyny Rodzinnej. W trakcie praktyki lekarskiej pracowałam 2,5 roku w Oddziale Psychiatryczny. W Centrum Medycyny Konopnej zajmuję się leczeniem bólu, zaburzeń snu, chorobami przewodu pokarmowego oraz chorobami psychicznymi.
W wolnych chwilach interesuje się sportami wodnymi..
lek. Jacek Tomaszewski
w trakcie specjalizacji
radioterapia onkologiczna
Jestem absolwentem Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbywam szkolenie specjalizacyjne z Radioterapii Onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. W centrum mojego zainteresowania jest leczenie bólu w chorobach nowotworowych, powikłaniach po chemio i radioterapii. Terapią konopną zajmuje się od początku mojej kariery zawodowej. Współpracuje z farmaceutami, aby na bieżąco śledzić najnowsze formy i postaci dostępnych leków na bazie konopii i móc dostosować terapię do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych.
Moja pasją jest żeglarstwo morskie i pływanie.