Onkologia

Medyczna marihuana stosowana jest w onkologii jako terapia wspomagająca klasyczne leczenie. Należy podkreślić, że nie zastąpi chemioterapii, radioterapii, immunoterapii, czy leczenia chirurgicznego. Medyczna marihuana stosowana jest w onkologii w łagodzeniu stanów związanych z chorobą nowotworową. 

Poniżej prezentujemy jedynie przykładowe jednostki chorobowe z obszaru onkologii, w których medyczna marihuana ma zastosowanie poparte badaniami:

Neurologia

Medyczna marihuana może być stosowana w schorzeniach neurologicznych jako uzupełnienie konwencjonalnej terapii.Ze względu na swoje działanie przeciwbólowe, przeciwdrgawkowe, immunomodulujące i przeciwzapalne wykazuje korzystny wpływ w następujących przypadkach:

Gastroenterologia

Medyczna marihuana dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, przeciwbólowym, mikrorelaksacyjnym wykorzystywana jest w terapii schorzeń z zakresu gastroenterologii.

Poniżej prezentujemy jedynie przykładowe jednostki chorobowe z tego obszaru w których medyczna marihuana ma zastosowanie poparte badaniami:

Ginekologia

W ginekologii medyczna marihuana poprzez działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, miorelaksacyjne, uspokajające stosowana jest w:

Ból

Medyczna marihuana stosowana jest w terapii leczenia bólu różnego pochodzenia. Może być stosowana w monoterapii, lub jako uzupełnienie konwencjonalnego leczenia przeciwbólowego. Dzięki połączeniu klasycznych leków przeciwbólowych z medyczną marihuaną możemy uzyskać lepsze efekty uśmierzenia dolegliwości bólowych , przy zredukowanych dawkach silnych opioidów.

Psychiatria

Medyczna marihuana ze względu na swoje właściwości uspokajające, wyciszające, przeciwlękowe może być stosowana jako uzupełnienie leczenia w schorzeniach z dziedziny psychiatrii:

Jak przygotować się do leczenia

Wypełnienie formularza
zgłoszeniowego

Udzielenie informacji
o Twoim przypadku zdrowotnym

Utworzenie konta
pacjenta w naszym systemie

Konsultacja lekarska

ZAREZERWUJ WIZYTĘ